wysłany przez Administrator w dniu 10-10-2017

Jeżeli masz w trakcie nauki w szkołach nauczyć się przynajmniej jednej rzeczy, powinien to być język. Język obcy. Jest piękny cytat Franka Smitha - “Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”

Dlaczego miałbyś nauczyć się obcej mowy?

Otwiera bramy do podróży

Kto z was nie chciałby mieć otwartych wszystkich drzwi? Opanowanie przynajmniej jednego języka obcego, na przykład angielskiego, przynosi ze sobą wolność. Możesz swobodnie podróżować po świecie i nie musisz polegać na różnych angielsko polskich translatorach online. Wystarczysz Ty sam i Twoja wiedza. Wiedział to i austriacki filozof Ludwig Wittgenstein, który powiedział: “Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Kiedy rozmawiasz z obcokrajowcem w jego języku ojczystym, automatycznie zyskujesz klucz do jego serca. Nie przeszkadza nawet, jeżeli nie mówisz zupełnie perfekcyjnie. Jak się mówi, starania się ceni, a komu nie wydałoby się to miłe, gdyby jakiś obcokrajowiec rozmawiał z nim w jego mowie ojczystej?

Zwiększa szanse w uzyskaniu zatrudnienia

 

To samo obowiązuje też w pracy. Dzięki językowi masz o wiele większą szansę znaleźć zatrudnienie, możesz również zażyczyć sobie większej wypłaty. Pracodawcy bardzo doceniają osoby, które posługują się językami obcymi. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy w świecie handlu prawie przestają istnieć granice a komunikacja z partnerami zagranicznymi jest niezbędna. Na większości stanowisk nie musisz mieć opanowanego języka obcego na poziomie tłumacza, ale umiejętność przetłumaczenia i napisania e-maila staje się oczywistością.

Spotykasz nowych ludzi

Żeby nie pisać tylko o sprawach materialnych, dzięki językowi masz o wiele większą szansę znaleźć nową miłość albo męża / żonę. W tym przypadku obowiązuje prosta matematyka. Im więcej osób poznasz, tym większa jest szansa, że sobie z kimś wpadniecie w oko. A właśnie języki obce są jak stworzone do poznawania nowych ludzi. Dzięki swojemu pięknemu brzmieniu i historii za język miłości uważany jest język francuski. Jeżeli więc masz w planach znalezienie partnera / partnerki, możesz uznać to za małą poradę, którego języka zacząć się uczyć.

Stajesz się mądrzejszy

Opanowanie drugiego języka poprawia pamięć i podnosi Twoją krzywą koncentracji. Sam proces uczenia się nowego języka, który obejmuje stałe tłumaczenie nowych słówek, zmusza do koncentracji i poprawia umiejętności rozwiązywania problemów. Przez to, że podczas nauki języka obcego jesteś zmuszony przyswoić sobie również strukturę swojego języka ojczystego, nauka języków obcych paradoksalnie poprawia również znajomość języka ojczystego.

Istnieje jeszcze wiele innych korzyści, które daje opanowanie języków obcych. Na tych korzyściach szczegółowo skupili się studenci instytucji edukacyjnej Kaplan i starali się je podsumować w poniższej infografice.

Tagi: | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 27-10-2017Dodaj Komentarz