eLingwista - Angielski OnLine - Biuro Tłumaczeń - Angielski przez Skype - BlogPost

Posty oznaczone poprzez tag: angielski w podróży

wysłany przez Administrator w dniu 22-07-2013

Zapewne wielu z Was ma już pierwsze wakacyjne wojaże za sobą. Gratulujemy tym, którzy świetnie sobie poradzili z angielskim w podróży. Dla tych, dla których urlop dopiero się zacznie, przygotowaliśmy mały niezbędnik, który przyda się po pokonaniu drogi z lotniska do hotelu. Wszyscy wiedzą, że znajomość języka angielskiego jest najważniejsza, by móc w pełni funkcjonować w naszej globalnej wiosce...no nie wszyscy – pamiętacie żart o bacy? :)

Baca z juhasem siedzą przy drodze. Nagle zatrzymuje się auto, z którego wychyla się turysta:

- Do you speak English?
Cisza.
- Gawaritie pa ruski?
Cisza.

- Parlate l'italiano?
Cisza.
- Parlez-vous français?
Cisza.
- Sprechen Sie Deutsch?
Cisza.
Turysta wzruszył ramionami i odjechał. Na to juhas do bacy:
- Widzieliście baco? Jakbyście znali łobce języki to byście se pogodali.
Na to baca:
- Widzis synek, łon znoł łobce języki, a się nie dogodoł.

 

Aby uniknąć językowej nieporadności, zachęcamy do nauki języka angielskiego online!

Poniżej obiecane wcześniej zestawienie najważniejszych zwrotów, przydatnych podczas zakwaterowania!

 

Zakwaterowanie – rezerwacja

 

zwrot angielski                                                                                 polskie tłumaczenie

 

Do you have any rooms available?                                               Czy mają Państwo wolne pokoje?

I would like to book ___.                                                                 Chciałbym/Chciałabym zarezerwować ___.

... a double room.                                                                               ... pokój dwuosobowy.

... a single room.                                                                                ... pokój jednoosobowy.

... a room for ___ people.                                                                 ... pokój ___-osobowy.

 

Is breakfast included?                                                                      Czy śniadanie jest wliczone w cenę?

 

Zakwaterowanie - pobyt

 

zwrot angielski                                                                                 polskie tłumaczenie

 

Where can I find room number ___?                                            Przepraszam, gdzie jest pokój numer ___?

The key for room number___, please!                                         Poproszę klucz do pokoju numer ___ .

Has anyone asked for me?                                                            Pytał ktoś o mnie?

Where can I sign up for the excursion?                                        Gdzie mogę zapisać się na wycieczkę?

Where can I make a call?                                                               Skąd mogę zadzwonić?

When is breakfast served?                                                            O której jest śniadanie?

Please wake me up tomorrow at___.                                          Proszę mnie obudzić jutro o ___.

Would you please clean my room?                                              Proszę o posprzątanie mojego pokoju.

I would like to check out, please.                                                  Chciał(a)bym się wymeldować.

 

Zakwaterowanie – skargi

 

zwrot angielski                                                                                 polskie tłumaczenie

 

I would like a different room.                                                         Chcę zmienić pokój.

The heating does not work.                                                          Ogrzewanie nie działa.

The air conditioning does not work.                                            Klimatyzacja nie działa.

The room smells bad.                                                                   W pokoju nieprzyjemnie pachnie

My key does not work.                                                                    Mój klucz nie pasuje.

The window does not open.                                                         Okno się nie otwiera.

The room has not been cleaned.                                                Pokój nie był posprzątany.

There are mice / rats / bugs in the room.                                  W pokoju są myszy / szczury / pluskwy.

There is no hot water.                                                                    Nie ma ciepłej wody.

My neighbour is too loud.                                                              Mój sąsiad zbyt głośno się zachowuje.
wysłany przez Administrator w dniu 24-06-2013

wakacyjny kurs językowy

Angielski w podróży? Niemiecki w podróży? Nic prostszego! Tydzień temu, jeden z naszych uczniów podczas zajęć, bardzo nieśmiało zaproponował lektorowi, aby ten w ciągu najbliższych lekcji skoncentrował się na słownictwie związanym z podróżami. Chodziło mu głównie o kwestie dotyczące stołowania się na mieście, poruszania się środkami komunikacji miejskiej, pobytu w hotelu, czy też zwyczajnego pytania o drogę. Nie wynikało to z niewiedzy naszego podopiecznego, ale z chęci odświeżenia pewnych dawno nieużywanych zwrotów. Okazało się, że przebywa on obecnie na urlopie w Anglii i chciałby bez zażenowania kupić swoje ulubione Singapoore Noodle w londyńskim Camden Town. To się nazywa angielski w podróży! :)

Zainspirowało nas to do stworzenia dla Was specjalnego pakietu zajęć. Wakacyjny kurs języka angielskiego online, kurs języka niemieckiego online oraz kurs języka hiszpańskiego online, to szansa na intensywną naukę, dzięki której bez obaw staniecie oko w oko z zagraniczną przygodą.

Wiemy, że okres wakacji, to czas szalenie intensywny. Chcemy, aby taki też był nasz kurs. Przez te kilka miesięcy w roku wszystko bardziej przeżywamy, na więcej sobie pozwalamy, czujemy się swobodniejsi. Aby język nie stał na drodze nowych doświadczeń, chcemy zaproponować naukę języków obcych przez Skype. Skąd pomysł na intensywny kurs językowy online? Otóż zdajemy sobie sprawę, że w natłoku wydarzeń, wirze pracy oraz domowych obowiązków, wygospodarowanie czasu na dojazd do szkoły o określonej z góry porze, graniczy z cudem. Warto zaoszczędzić ten czas i po prostu odpocząć. Dlatego też wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów, dla których ważny jest zarówno czas, jak i potrzeba samodoskonalenia się, tworząc wakacyjny kurs językowy online. To Wy decydujecie, kiedy jest odpowiednia pora na naukę.

Wakacyjny kurs językowy to szansa, aby „na świeżo” przypomnieć sobie pozapominane zwroty, które są niezbędne w podróży oraz podczas pobytu poza granicami Polski! Intensywny kurs językowy to szansa, aby w krótkim czasie wchłonąć jak najwięcej wiedzy! My połączyliśmy obie te możliwości i stworzyliśmy wyjątkowy „wakacyjny, intensywny kurs języka angielskiego online/języka niemieckiego online/języka hiszpańskiego online przez Skype”! Zachęcamy do skorzystania z oferty szkoły eLingwista. Aby uzyskać szczegółowe informacje, wystarczy skontaktować się z naszym biurem. Może i Tobie spodoba się niemiecki w podróży? :)
wysłany przez Administrator w dniu 20-06-2013

Okres wakacji sprzyja podróżom, zarówno tym większym, jak i tym zupełnie małym. Bez względu na to, czy nasz wyjazd trwa 3 dni, czy też cieszymy się nowym miejscem przez okrągły miesiąc, zależy nam na tym samym – na pięknych wspomnieniach. A z tymi jest różnie. Na pewne rzeczy, jak np. pogoda, wpływu nie mamy. Jednak ci, którym nie było dane zobaczyć londyńskiego Natural History Museum, tylko dlatego, że rozmówki polsko-angielskie zostawili w domu i nie wiedzieli, którędy tam dotrzeć, mogą mieć pretensje jedynie do siebie. Wystarczy jednak poświecić kilka minut dziennie na odświeżanie niezbędnych zwrotów, aby wakacje z angielskim zaliczyć do tych udanych!

Zaczynamy więc urlop! Wysiadamy z samolotu, podążamy za tłumem długim i krętym tunelem, docieramy do odprawy paszportowej, odbieramy swój bagaż i stajemy się turystami w obcym kraju. Na początek angielski w podróży, czyli co powinniśmy wiedzieć, aby bez większych problemów dotrzeć z lotniska do hotelu!

Bez względu na to, jaki środek transportu wybierzemy, możemy użyć poniższych zwrotów:

Transport z lotniska do hotelu

w pociągu/autobusie

na postoju taksówek

w wypożyczalni aut

Where can I buy a bus/train ticket?

Gdzie mogę kupić bilet na autobus/pociąg?

Do you know the number to call a taxi?

Jaki jest numer, żeby zadzwonić po taksówkę?

Where is the car rental?

Gdzie jest wypożyczalnia samochodów?

I would like to buy a single ticket/return ticket to ____ please.

Poproszę bilet w jedną stronę/bilet powrotny do ____ .

I need to go to _____.

Muszę dotrzeć do _____ .

 

I'd like to rent a small car/large car/van.

Chciałbym wypożyczyć mały samochód/duży samochód/furgonetkę.

How much is a ticket to _____?

Ile kosztuje bilet do _____ ?

How much to go to_____?

Ile kosztuje przejazd do _____ ?

 

I want full coverage insurance.

Proszę o opcję z pełnym pokryciem ubezpieczeniowym.

I'd like to reserve a seat (by the window).

Chciałbym zarezerwować miejsce (przy oknie).

Can you wait here for a moment?

Może Pan/Pani tu chwilę zaczekać?

I do not need insurance.

Nie potrzebuję ubezpieczenia.

 

When does the bus/train bound for ____ leave?

Kiedy odjeżdża autobus/pociąg do ____ ?

 

 

 

 

 

 

Should I bring the car back with a full tank?

Czy przy zwracaniu auta bak musi być pełny?

Is this seat taken?

Czy to miejsce jest wolne?

 

 

 

 

That is my seat.

To moje miejsce.

 

            Na wypadek, gdyby zdarzyła nam się filmowa pogoń za samochodem przestępców, ukochanej lub pomylonym bagażem, radzimy zapamiętać krótkie:

  • Follow that car!

Proszę jechać za tamtym samochodem!

            Wyobraźmy sobie, że udało nam się dojechać do miejsca przeznaczenia. Czy to będzie hotel, hostel, czy też bed and breakfast (czyli pensjonat oferujący noclegi ze śniadaniami), z pewnością będziemy mogli skorzystać z poniższej tabeli!