eLingwista - Angielski OnLine - Biuro Tłumaczeń - Angielski przez Skype - BlogPost

Posty oznaczone poprzez tag: historia walentynek

wysłany przez Administrator w dniu 13-02-2018

Walentynki (Valentine’s Day) jest Świętem Zakochanych, obchodzonym 14 lutego w wielu krajach świata. Święto Zakochanych na całym świecie kojarzone jest przede wszystkim z wręczaniem sobie kwiatów, czekoladek i wysyłaniem walentynkowych kartek.  I tak w Wielkiej Brytanii wysyłanie walentynek jest nieodzowną częścią obchodzenia tego święta. To właśnie w Wielkiej Brytanii, w British Museum znajduje się najstarsza kartka walentynkowa z miłosnym wierszem wysłana przez uwięzionego w Tower francuskiego Księcia Orleańskiego do swojej żony. 

A jaka jest historia Walentynek? Skąd święto wzięło swoją nazwę? Jak myślicie, ile pudełek czekoladek i ile kartek jest wysyłanych na całym świecie 14 lutego? Na te wszystkie pytania najmłodsi mogą znaleźć odpowiedź oglądając poniższy filmik.

Walentynki nie są jednak jedynym świętem zakochanych obchodzonym w Wielkiej Brytanii. Kolejnym dniem zakochanych jest Całuśny Piątek (Kissing Friday), obchodzony w pierwszy piątek po Środzie Popielcowej (Ash Wednesday). Stary zwyczaj mówi, iż Całuśny Piątek był dniem, w którym to można było skraść całusa swojej ukochanej. W zależności od regionu Całuśny Piątek rządził się swoimi prawami. Na północy Anglii Całuśny Piątek był znany jako Nippy Hug Day. Chłopak chcąc pocałować swoją wybrankę najpierw musiał mieć jej zgodę. Jeśli jednak dziewczyna odmówiła, czekał na nią mały psikus.