eLingwista - Angielski OnLine - Biuro Tłumaczeń - Angielski przez Skype - BlogPost

Posty oznaczone poprzez tag: nauka słówek

wysłany przez Administrator w dniu 18-07-2018

W dzisiejszym wpisie 100 najpopularniejszych angielskich słówek, które musisz znać. Dzisiejszy wpis będzie szczególnie przydatny dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Jednocześnie chcielibyśmy, abyście zapoznali się z bardzo przydatnym kanałem na youtube, na którym to możecie znaleźć wiele ciekawych materiałów do nauki w tym: popularne idiomy oraz wyrażenia, filmy dotyczące poprawnej wymowy czy najczęściej popełniane błędy w języku angielskim.

Poniżej lista 100 najczęściej używanych słówek w języku angielskim. Po wysłuchaniu (link do filmu)

spróbujcie do każdego ze słów dopisać przykładowe zdania jakie podaje Marina oraz własne przykłady.  Pamiętajcie, że najlepszym sposobem na naukę nowych słówek, nie tylko dla poczatkujących, ale i też dla zaawansowanych, jest uczenie się słówek wraz z kontekstem, dlatego tak ważne jest, abyście uczyli się ich na przykładach.
 

Reczowniki:

1.      Time

2.      Person

3.      Year

4.      Way

5.      Day

6.      Thing

7.      Man

8.      World

9.      Life

10.   Part

11.   Child

12.   Eye

13.   Woman

14.   Place

15.   Week

16.   Case

17.   Point

18.   Government

19.   Company

20.   Number

21.   Group

22.   Problem

23.   Fact

 

Czasowniki:

1.      Be

2.      Have

3.      Do

4.      Say

5.      Get

6.      Make

7.      Go

8.      Know

9.      Take

10.   See

11.   Come

12.   Think

13.   Look

14.   Want

15.   Give

16.   Use

17.   Find

18.   Tell

19.   Ask

20.   Work

21.   Seem

22.   Feel

23.   Try

24.   Leave

25.   Call

 

Przymiotniki:

 

1.     Good

2.     New

3.     First

4.     Last

5.     Long

6.     Great

7.     Little

8.     Own

9.     Other

10.  Old

11.  Right

12.  Big

13.  High

14.  Different

15.  Small

16.  Large

17.  Next

18.  Early

19.  Young

20.  Important

21.  Few

22.  Public

23.  Bad

24.  Same

25.  Able

 

Przyimki:

 

1.      To

2.      Of

3.      In

4.      For

5.      On

6.      With

7.      At

8.      By

9.      From

10.   Up

11.   About

12.   Into

13.   Over

14.   After

 

Pozostałe:

 

1.      The

2.      And

3.      A

4.      That

5.      I

6.      It

7.      Not

8.      He

9.      As

10.   You

11.   This

12.   But

13.   His

14.   They

15.   Her

16.   She

17.   Or

18.   An

19.   Will

20.   My

21.   One

22.   All

23.   Would

24.   There

25.   Their
wysłany przez Administrator w dniu 19-03-2018

W naszych poprzednich postach pisaliśmy już o skutecznej nauce nowego słownictwa do której to możecie wykorzystać między innymi Mapę Myśli tzn. Mind Map. Poświeciliśmy nasz jeden wpis na to, aby przybliżyć Wam w jak prosty sposób można stworzyć własną Mapę Myśli, która w skuteczny sposób ułatwi Wam zapamiętywanie nowego słownictwa (link: http://elingwista.pl/blog/mapa+my%C5%9Bli).

Na pewno nie jeden z Was podczas nauki języka obcego napotkał na swojej drodze trudność w zapamiętywaniu nowych słówek, wyrażeń etc.  Spróbujcie do swojej nauki języka włączyć tworzenie Mapy Myśli. Zachęcamy Was do wysłuchania prezentacji o tym, w jaki sposób tworzyć Mapę Myśli, aby zapamiętywać więcej. Możecie ją wykorzystać nie tylko do Waszej nauki języka, ale również do nauki języka Waszych dzieci. Mapa Myśli będzie dla nich nie tylko nauką nowych słówek, ale również świetną formą zabawy. Przygotujcie kartkę papieru i coś do kreślenia. I nie martwcie się. Wcale nie musicie być mistrzami rysunku, aby zrobić to dobrze

Tagi: mind map, mapa myśli, nauka słownictwa, nauka słówek | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 19-03-2018wysłany przez Administrator w dniu 12-12-2016

Wielu z Was na pewno niejednokrotnie zadawała pytanie swojemu nauczycielowi jak skutecznie nauczyć się języka. Naszą odpowiedzią jest szkolna Fiszkoteka przy pomocy której nauka słówek nie będzie Wam już straszna

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest fiszka. Fiszka to nic innego jak pytanie wraz z odpowiedzią. Jeśli uczysz się nazw części ciała to jednym z pytań mogłoby być słowo  ‘serce’, a odpowiedzią angielskie ‘a heart’.

Zatem jak wygląda nauka?

Nasza szkolna fiszkoteka, oprócz gotowych, ogólnodostępnych fiszek zawierających listy popularnych zwrotów, czasowników, rzeczowników, idiomów etc. umożliwia stworzenie indywidualnych lekcji. Każda z lekcji składa się z fiszek dotyczących jednego tematu np. wspomniane wyżej nazwy części ciała. W lekcji może ich być od kilku do kilkudziesięciu.

Ważne, aby podczas nauki nowych słówek nie ograniczać się wyłącznie do powtarzania listy. Otwieranie słownika, czytanie go od deski do deski to nie jest dobry sposób. Język to budowanie zdań, dlatego w naszej Fiszkotece oprócz listy słówek możecie również stworzyć przykładowe zdania, wypowiedzi w prawdziwym kontekście. Bo język to kontekst. Dodatkowym ułatwieniem jest także możliwość dołączenia obrazka oraz wymowa, które skuteczniej pomogą Wam zapamiętać słówka z danej lekcji.

Zarejestruj się bezpłatnie na https://elingwista.fiszkoteka.pl/ i przetestuj naszą fiszkotekę!

Tagi: fiszk, fiszkoteka, nauka słówek | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 12-12-2016wysłany przez Administrator w dniu 10-12-2012

Trudno jest się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że nauka angielskiego bez nauki słówek jest niewykonalna. Sposobów na zapamiętanie słówek jest wiele, ale warto wypracować sobie taki, który nie tylko będzie skuteczny, ale dodatkowo będzie nam sprawiać przyjemność. Jedni znajdą ją w grach komputerowych, inni w oglądaniu filmów, jeszcze inni w czytaniu książek lub wiadomości prasowych. Chcielibyśmy wam dzisiaj zarekomendować przyjemny sposób, w którym nauka angielskiego przez internet opiera się na czytaniu wiadomości prasowych ze świata.

Serwis newsinlevels.com to nauka angielskiego online z wykorzystaniem krótkich wiadomości prasowych zaaranżowanych w 3 teksty o różnym poziomie trudności. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe. Odwiedzając stronę należy wybrać jeden z 3 poziomów trudności (Elementary, Intermediate, Advanced), a następnie regularnie czytać wiadomości i sprawdzić pojawiające się w nich słownictwo w razie wątpliwości. Nauka języka online w tej formie daje również dodatkowe atrakcje. Gdy do artykułu prasowego zamieszczone jest wideo lub inne nagranie warto je również odtworzyć w celu zapoznania się ze słownictwem. Kolejne teksty w obrębie danego poziomu powstają z wykorzystaniem słówek angielskich, które pojawiły się we wcześniejszych artykułach, co pozwala na utrwalenie słownictwa. Zapamiętywanie poprzez powtórki to jedna z najskuteczniejszych metod, dlatego warto poświęcić 10 minut dziennie zaglądając na newsinlevels.com. Kiedy artykuły na danym poziomie nie sprawiają nam już trudności możemy swobodnie przejść na kolejny etap. Nauka angielskiego wymaga przyswojenia pewnej bazy leksykalnej w kontekście. Czytając wiadomości starajcie się zapamiętywać konkretny kontekst oraz całe wyrażenia, a nie pojedyncze słowa. W mowie na co dzień posługujemy się całymi zbitkami wyrazów, nie zastanawiamy się nad znaczeniem poszczególnych słów. Ma to również znaczący wpływ na dalszą naukę i w dużym stopniu pomoże nam osiągnąć swobodę i płynność mówienia. Korzystając z serwisu w ten sposób nauka angielskiego przez Internet wydaje się znakomitym uzupełnieniem edukacji językowej.

Link do serwisu: http://www.newsinlevels.com/