Posty oznaczone poprzez tag: poprawna wymowa

wysłany przez Administrator w dniu 6-12-2017

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tematem wyrazów, które często są ze sobą mylone. Wyrazy want oraz won’t często sprawiają uczniom spore problemy, głownie ze względu na ich podobną wymowę. Wymowa chociaż podobna, nie jest taka sama, a jej poprawność gwarantuje, że nasz rozmówca nie będzie miał problemów ze zrozumieniem naszej wypowiedzi. W jednym z naszych wpisów w ubiegłym miesiącu zamieściliśmy kilka porad jak skutecznie szlifować angielską wymowę. Sukcesem do opanowania poprawnej wymowy jest słuchanie nagrań oraz ciągłe powtarzanie słów. Słuchanie i powtarzanie na głos usłyszanych wyrazów, zwrotów, i całych zdań.

Tematem dzisiejszego ćwiczenia jest czasownik want oraz won’t . Poniżej zamieszczamy Wam link do krótkiego tutorialu z ich poprawną wymową.

Jeśli chodzi o nasze czasowniki warto również pamiętać o ich prawidłowym użyciu w zdaniu. Ponieważ ich nieprawidłowe użycie może przysporzyć nam problemów.

Want- (chcieć)- czasownik ten łączy się w zdaniu z rzeczownikiem lub bezokolicznikiem z to. Poniżej kilka zdań z użyciem czasownika.

·         I want a cup of tea. – Chcę filiżankę kawy.

·         I want to do it.- Chcę to zrobić.

·         I don’t want to go anywhere.- Nie chcę nigdzie iść.

·         Do you want to go to the gym?- Czy chcesz pójść na siłownię.

Won’t- czasownik posiłkowy w czasie Future Simple, który w pełnej formie brzmi will not. Stosowany jest z bezokolicznikiem.

·         I won’t go to the gym.- Nie pójdę na siłownię.

·         I won’t do it.- Nie zrobię tego.

·         They won’t  come today.- Oni dzisiaj nie przyjadą.

Mamy nadzieję, że od tej pory nie będziecie mieli już problemów z poprawną wymową want oraz won’t oraz z ich poprawnym zastosowaniem w zdaniach. Teraz zapewne widzicie, że mimo iż poniższe zdania brzmią i pozornie wyglądają podobnie, mają one zupełnie inne znaczenie.

·         I want to do it. – Chcę to zrobić.

·         I won’t do it. – Nie zrobię tego.

Tagi: want, won’t, poprawna wymowa | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 6-12-2017