eLingwista - Angielski OnLine - Biuro Tłumaczeń - Angielski przez Skype - BlogPost

Posty oznaczone poprzez tag: słowa

wysłany przez Administrator w dniu 23-02-2018

Tematem dzisiejszego wpisu będzie slang angielski, czyli odmiana języka potocznego, który zróżnicowany jest ze względu na środowisko, w jakim jest używany. Możemy między innymi wyróżnić slang młodzieżowy, internetowy czy naukowy. Najprościej rzecz ujmując slang to język używany w danym środowisku na przykład w celu ukrycia tematu rozmowy. W przypadku slangu młodzieżowego, osoby starsze mogą mieć nie lada problem ze zrozumieniem rozmowy.

W dzisiejszym nagraniu będziecie mieli okazję posłuchać krótkiej rozmowy na temat slangu angielskiego oraz poznać kilka nowych słów i wyrażeń.

Link do podcastu:

http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english/ep-160901

Gorąco zachęcamy do odwiedzania strony BBC Learning English.  Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych nagrań o przeróżnej tematyce.  Transkrypcje słuchania możecie pobrać na swój komputer w formie pliku PDF, jak również nagranie w formie pliku Audio.

Polecamy !

Tagi: slang, angielski, podcast, słowa | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 23-02-2018wysłany przez Administrator w dniu 17-01-2013

Zastanawialiście się jakie słowa angielskie były najpopularniejsze w 2012 roku? Prezentujemy dzisiaj 10 słów angielskich wraz z ich objaśnieniem, które dominowały w anglojęzycznych mediach w 2012 roku.

Zestawienie pochodzi z analiz prowadzonych przez Global Language Monitor. Do TOP10 słów, które wstrząsnęły angielskimi mediami w 2012 roku weszły:

1. Apocalypse / Armageddon

Słowo apokalipsa istnieje w języku angielskim od 500 lat. W ubiegłym roku było „lekko” nadużywane. Cały świat na nią czekał, ale nastąpiło jedynie zwyczajne rozczarowanie…

2. Deficit

W Polsce już do niego przywykliśmy, ale wydaje się, że na Zachodzie deficyt też się zadomowił. Zapewne znajdą się tacy, którzy widzieliby go na pierwszym miejscu, ale jak się okazuje koniec świata wziął górę.

3. Olympiad

O Olimpiadzie słyszało się wszędzie w tym roku, ale w Polsce królowało Euro. O Paraolimpiadzie polskie media nie słyszały…

4. Bak’tun

Nazwa  w długoterminowym kalendarzu Majów na cykl 144 tys. dni. Poprzedni cykl zakończył się 21 grudnia 2012 i jednocześnie dał początek kolejnemu.

5. Meme

Dotyczy to tzw. mem, czyli wrzutów, które robią karierę w Internecie, a następnie przenikają do innych mediów.

6. MOOC

Massive Open Online Course to rodzaj kursu, szkolenia w którym może brać udział ogromna liczba uczestników. Najczęściej prowadzone są one za pośrednictwem Internetu.

7. The Cloud

Nie chodzi tu o chmury na niebie, lecz o miejsce przechowywanie danych w Internecie w momencie jak wciskasz Enter.

8. Omnishambles

Słowotwór pochodzenia brytyjskiego. Utworzony od słowa shambles, a oznacza tyle, co wszechobecny bałagan, nieład.

9. Frankenstorm

Inne określenie huraganu Sandy, który nawiedził wschodnie wybrzeże USA pod koniec października.

10. Obesogenic

Oznacza sprzyjanie (promowanie) otyłości. Tym mianem zaczęto nazywać reklamy telewizyjne, które promują przekąski dla dzieci bogate w cukier i kalorie.

Tagi: słowa angielskie, 2012, najpopularniejsze słowa | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 17-01-2013