eLingwista - Angielski OnLine - Biuro Tłumaczeń - Angielski przez Skype - BlogPost
wysłany przez Administrator w dniu 17-01-2017

Dzisiaj zapraszamy wszystkich rozpoczynających przygodę z podcastami do wysłuchania nagrania Moving home oraz wykonania ćwiczeń sprawdzających.  W dzisiejszym nagraniu Emily przeprowadza się do nowego mieszkania w innej części miasta. Poniżej znajdziecie link do słuchanki oraz dwa ćwiczenia. Posłuchajcie nagrania po raz pierwszy dla ogólnego zrozumienia i wykonajcie ćwiczenie nr 1. Następnie posłuchajcie słuchanki jeszcze raz i przejdźcie do ćwiczenia nr 2.  Na końcu zamieszczamy dla was również link do skryptu.

Link do nagrania : https://www.podcastsinenglish.com/listen/level1/moving.mp3

 

 1.Listen for general meaning. Which sentence is correct?

a)      There are many differences between the old and the new flat.

b)      There are only a few differences – both flats are similar.

c)       There are no differences- both flats are almost the same.

2. Listen again and put tick in the correct column. Sometimes you need a tick in both columns.

Which flat…

The old flat

The new flat

is more modern?

 

 

is older?

 

 

has more character?

 

 

has two bedrooms?

 

 

has a balcony?

 

 

has a garden?

 

 

has a bigger kitchen?

 

 

has a dishwasher?

 

 

is far from work?

 

 

has a friend who lives upstairs?

 

 

is near good shops?

 

 

is more expensive?

 

 

Link do skryptu: https://www.podcastsinenglish.com/wksheets/moving.pdf

Słuchanie podcastów to też nauka nowych słów, wyrażeń. Dodatkowym ćwiczeniem doskonalącym Wasz język będzie ćwiczenie związane ze stopniowaniem przymiotników w języku angielskim. Emily używa bardzo wielu przymiotników do opisu swojego starego i nowego mieszkania. Zachęcamy do wykonania poniższego ćwiczenia.

3. Look at the words below and put the adjectives into their comparative form.

adjective

comparative adjective

old

 

modern

 

nice

 

big

 

easy

 

small

 

close

 

far away

 

expensive

 

 

Tagi: Podcast, język angielski, słuchanki, listening | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 17-01-2017wysłany przez Administrator w dniu 4-01-2017

Witajcie w Nowym Roku. Chociaż zawsze jest dobry moment na naukę, to Nowy Rok dla wielu z Nas oznacza nowe możliwości i wyzwania. Może szlifowanie języka angielskiego to właśnie Twoje postanowienie noworoczne? Wspaniale. Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak w szybki i przyjemny sposób podszkolić swój język.

Po pierwsze- skuteczna nauka słownictwa. Jeśli jesteś z nami po raz pierwszy, odsyłamy do naszego wpisu dotyczącego szkolnej Fiszkoteki którą znajdziecie pod adresem https://elingwista.fiszkoteka.pl/. Nasza szkolna Fiszkoteka to portal, który pomoże Ci wzbogacić Twoje słownictwo. Gorąco polecamyJ

Po drugie- podcasty, czyli słuchanie nagrań audio lub oglądanie nagrań video.  Słuchanie podcastów to skuteczny, a zarazem interesujący sposób na naukę języka angielskiego, który staje się coraz bardziej popularny. A dlaczego? Dlatego, że podcasty umożliwiają Wam kontakt z autentycznym, naturalnym językiem, jakim posługują się na co dzień Brytyjczycy czy Amerykanie. Dzięki nim możecie w łatwy sposób poznać różne sytuacje językowe, współczesny język, angielskie idiomy jak również slang. Tematyka podcastów jest nieograniczona i wybór odpowiedniego podcastu zależy od naszych zainteresowań (język biznesowy, język codzienny, język związany z daną branżą). Będziecie mogli dzisiaj przenieść się na stację Londyńskiego metra, a jutro zarezerwować bilet lotniczy do Stanów. Dodatkowo wiele portali oferuje możliwość pobrania nagrań w formie mp3, co pozwoli Ci na kontakt z językiem angielskim gdziekolwiek tylko będziesz, bez konieczności korzystania z Internetu.

Poniżej zamieszczamy adresy stron z podcastami, które warto odwiedzić.

 

·         https://www.podcastsinenglish.com/index.shtml - podcasty od poziomu podstawowego do zaawansowanego, również o tematyce biznesowej; dostępność transkrypcji, możliwość pobrania nagrań

 

·         http://learnenglish.britishcouncil.org/en/elementary-podcasts- - podcasty od poziomu podstawowego do zaawansowanego z dodatkowymi ćwiczeniami do wykonania, dostępność transkrypcji, możliwość pobrania nagrań, dodatkowe gry i zabawy dla najmłodszych.

 

·         http://learnenglish.britishcouncil.org/en/professionals-podcasts- podcasty dotyczące danej branży np. medycyna, finanse, zarządzanie

 

·         http://www.bbc.co.uk/skillswise/english -  portal na którym znajdziesz bardzo wiele kanałów tematycznych dotyczących sportu, pogody, sztuki czy kultury.

 

Życzymy Wam wytrwałości w Waszych postanowieniach noworocznych i trzymamy kciuki!

 

Tagi: podcasty język angielski, fiszkoteka | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 4-01-2017