eLingwista - Angielski OnLine - Biuro Tłumaczeń - Angielski przez Skype - BlogPost
wysłany przez Administrator w dniu 30-03-2018

Rozpoczął się Wielki Tydzień-okres Świąt Wielkiej Nocy. Wielkanoc jako jedno z ważniejszych świąt chrześcijańskich, obchodzona jest w różnych częściach świata, a jak wiemy co kraj, to obyczaj. Z Wielkanocą związanych jest wiele przeróżnych tradycji oraz smacznych potraw.  Jest to czas modlitwy jak również radości i zabawy. I to właśnie zabawa będzie dzisiaj tematem przewodnim. 

W Wielkiej Brytanii z okresem wielkanocnym związane są dwie popularne zabawy.

Pierwszą z nich jest Easter Egg Hunt organizowana w Wielką Niedzielę. Zabawa ta polega na znajdywaniu ukrytych świątecznych jajeczek. Mogą być to tradycyjne pisanki lub też czekoladowe jajeczka wypełnione w środku słodyczami.

W Wielki Poniedziałek, który jest dniem kończącym okres świąteczny, zazwyczaj organizowana jest zabawa Egg Rolling. Egg Rolling to nic innego jak wyścig świątecznych jajek. Świąteczne jajka puszczane są przez uczestników z górki.  Osoba, której jajko jako pierwsze znajdzie się u podnóża góry w nienaruszonym stanie wygrywa.

 Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda Egg Rolling

A poniżej coś dla najmłodszych. Animowana historia Świnki Peppy- The Great Egg Hunt.

 

A my już dziś życzymy Wam radosnych Świąt Wielkiej Nocy !

Tagi: wielkanocna zabawa dla dzieci, Egg Rolling, Easter Egg Hunt | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 30-03-2018wysłany przez Administrator w dniu 28-03-2018

At least, at last oraz last but not least – różnice.

W dzisiejszym wpisie omówimy trzy wyrażenia, które mimo, iż na pozór wyglądają podobnie, mają zupełnie odmienne znaczenie. Na pewno część z Was spotkała się już z przysłówkami at least, at last oraz last but not least. Jakie są różnice między wyżej wymienionymi wyrażeniami i jak poprawnie stosować je w zdaniach? Wszystkiego dowiecie się w naszym dzisiejszym wpisie.

 

·        At least- co najmniej/przynajmniej

I need to read at least two pages every day. – Muszę przeczytać co najmniej dwie strony każdego dnia.

He wanted to do it at least once. – On chciał spróbować tego przynajmniej raz.

At least you can help me. – Przynamniej Ty możesz mi pomóc.

·        At last – w końcu/ wreszcie/ ostatecznie

I have finished writing my essay at last. – W końcu skończyłem pisanie mojego wypracowania.

At last something is starting to change. – Wreszcie coś zaczyna się zmieniać.

At last my wish has come true. – W końcu moje marzenie się spełniło.

·        Last but not least- ostatni, ale nie mniej ważny/ i co ważne

And last but not least, I would like to thank my parents for all suport they give me.

I co ważne, chciałabym podziękować swoim rodzicom za wsparcie jakie mi okazują.

Mamy nadzieję, że wszystko jest już jasne. Zachęcamy Was do przećwiczenia powyższych wyrażeń oraz do stworzenia własnych przykładów zdań. W następnych wpisach zmierzymy się z kolejnymi problematycznymi wyrażeniami i pomożemy Wam zrozumieć różnice między nimi.
wysłany przez Administrator w dniu 19-03-2018

W naszych poprzednich postach pisaliśmy już o skutecznej nauce nowego słownictwa do której to możecie wykorzystać między innymi Mapę Myśli tzn. Mind Map. Poświeciliśmy nasz jeden wpis na to, aby przybliżyć Wam w jak prosty sposób można stworzyć własną Mapę Myśli, która w skuteczny sposób ułatwi Wam zapamiętywanie nowego słownictwa (link: http://elingwista.pl/blog/mapa+my%C5%9Bli).

Na pewno nie jeden z Was podczas nauki języka obcego napotkał na swojej drodze trudność w zapamiętywaniu nowych słówek, wyrażeń etc.  Spróbujcie do swojej nauki języka włączyć tworzenie Mapy Myśli. Zachęcamy Was do wysłuchania prezentacji o tym, w jaki sposób tworzyć Mapę Myśli, aby zapamiętywać więcej. Możecie ją wykorzystać nie tylko do Waszej nauki języka, ale również do nauki języka Waszych dzieci. Mapa Myśli będzie dla nich nie tylko nauką nowych słówek, ale również świetną formą zabawy. Przygotujcie kartkę papieru i coś do kreślenia. I nie martwcie się. Wcale nie musicie być mistrzami rysunku, aby zrobić to dobrze

Tagi: mind map, mapa myśli, nauka słownictwa, nauka słówek | | Komentarze (0) Ostatnia aktualizacja: 19-03-2018