eLingwista - Angielski OnLine - Biuro Tłumaczeń - Angielski przez Skype - BlogPost
wysłany przez Administrator w dniu 26-09-2012

Wraz z kalendarzowym zakończeniem lata nastał też symboliczny koniec Grzegorza Laty jako prezesa PZPN, o czym dowiadujemy się z ostatnich doniesień prasowych. Nie uzyskał on minimum rekomendacji potrzebnych do reelekcji, więc będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem.

Pan Lato w swojej kadencji dostarczył nam jednak niezapomnianych emocji swoim popisem angielszczyzny, którą przypominamy dzisiaj na naszym blogu. Można by długo analizować sens i treść jego wypowiedzi, choć i tak nie wiadomo czy udałoby się rozszyfrować ją w całości.

Materiał sam w sobie może mieć walory edukacyjne, czyli jak nie należy mówić po angielsku. Choć obecne trendy w metodyce języka angielskiego dopuszczają niegramatyczne formułowanie wypowiedzi przez uczniów z korzyścią dla ogólnej komunikacji, to pewne elementy z wypowiedzi Pana Laty kwalifikują się na czarną listę, czyli co jest nie do przyjęcia, czego nie wolno robić.

1. Omijanie lub nieodmienianie czasownika - "I very happy" (Ja szczęśliwy), każde zdanie powinno zawierać czasownik, w tym wypadku „być” (be) , czyli "I am very happy" (Jestem szczęśliwy) – odmiana czasownika „być” to z reguły jedna z pierwszych lekcji nauki języka angielskiego.

2. Nieodmienianie rzeczowników w liczbie pojedynczej lub mnogiej - liczbę mnogą w języku angielskim tworzymy regularnie (poprzez dodanie końcówki –s lub –es) albo nieregularnie (man - men), zatem radzimy mówić „four cities” zamiast „four city”.

Język to podstawa, i od podstaw warto zaczynać. Jeśli ktoś ma pomysł na korektę całej wypowiedzi to zapraszamy do podzielenia się nim.
wysłany przez Administrator w dniu 10-09-2012

Wakacje już za nami. Mam nadzieję, że mieliście sporo wolnego czasu, by odetchnąć i wypocząć przy wakacyjnej pogodzie. My w międzyczasie ciężko pracowaliśmy…

Niespełna pół roku temu poprosiliśmy naszych fanów na facebooku o wypełnienie ankiety online na temat zainteresowania kursami językowymi i nauką języków obcych. Zadaliśmy 10 krótkich pytań, chcąc uzyskać informacje takie, jak stopień zaawansowania, ogólne wrażenia z nauki języków czy zainteresowanie nauką innych języków obcych. W kategorii popularności nauki języków zwyciężył bezkonkurencyjnie język angielski, uzsykując prawie 69%. Prawie 34% ankietowanych zadeklarowało chęć nauki języka hiszpańskiego, na trzecim miejscu uplasował się język niemiecki z wynikiem 15%. Mając na uwadze opinie naszych fanów od września 2012 przygotowaliśmy ofertę kursów hiszpański online i niemiecki online.

Wszystkie kursy są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, a program nauczania jest dostosowany do oczekiwań naszych uczniów. Stosujemy różnorodne techniki i metody nauczania, zapewniamy interesujące materiały dydaktyczne, a komunikator skype pozwala na uczestnictwo w kursie z dowolnego miejsca. Zajęcia odbywają się w cyklach miesięcznych lub semestralnych. Szkoła prowadzi nabór całoroczny, dlatego na kurs można zapisać się w każdej chwili.

U nas nauczysz się języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego! Sam zdecyduj tylko którego, a może wszystkich po kolei? Możesz na przykład dołączyć do 450 milionów ludzi i uczyć się hiszpańskiego w szkole eLingwista. Wejdź razem z nami w świat języka Cervantesa, Mendozy, Vargasa Llosy czy Almodovara.