FAQ

1.       Dlaczego my mielibyśmy Cię nauczyć języka?

Jesteśmy nowoczesną, szybko rozwijającą się firmą, która dostosowuje się do wciąż zmieniających się potrzeb klienta. Po co marnować czas na dojazd do szkoły językowej, skoro możesz się uczyć języka z profesjonalnym lektorem nie wychodząc nawet z domu? W dobie kiedy większość z nas ma komputer z dostępem do Internetu najprostszym i najszybszym sposobem są zajęcia on-line. Nasze zalety to:

  • Skuteczność. Inne szkoły wybierają jedną metodę nauki, my czerpiemy ze wszystkich, ale tylko esencję. U nas nie dowiesz się, że uczymy tą czy inną metodą, ponieważ wypracowaliśmy własne, skuteczne techniki nauczania, które doskonale sprawdzają się w nauczaniu języków online. Najważniejsze dla nas i dla naszych uczniów są efekty nauki i to udaje nam się osiągać.
  • Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. W naszej szkole nie ma tzw. lektorów z przypadku. Każdy kandydat przechodzi gruntowną kwalifikację, co pozwala nam na zapewnienie wyłącznie najlepszych lektorów zgodnie z naszymi zasadami. Wiedza specjalistyczna to jednak nie wszystko. Oprócz bycia nauczycielem, lektor musi się także sprawdzić się w rolach przyjaciela i kreatora/animatora zajęć przez co nauka w naszej szkole staje się czystą przyjemnością, a dla wielu uczniów nawet pasją.
  • Indywidualne podejście lektora do każdego kursanta pozwala zaplanować naukę krok po kroku i przede wszystkim dostosować ją do tzw. czynników akwizycji języka obcego, czyli np. potrzeb kursanta, wieku, płci, zainteresowań, tempa przyswajania wiedzy, sposobów uczenia się itp.
  • Elastyczność zajęć. U nas to TY wybierasz dzień i godzinę zajęć.
  • Wygoda. Odbywasz lekcje przez Internet, siedząc w zaciszu własnego domu albo biura.
  • Konkurencyjne ceny. Przez to, że zajęcia odbywają się on-line oszczędzasz na dojazdach, podręczniku, paliwie itp.
  • Lekcja odwołana co najmniej dzień wcześniej NIE przepada, a co za tym idzie NIE tracisz pieniędzy!
  • Doświadczenie. Mamy za sobą kilka lat doświadczenia, więc możemy się pochwalić sukcesami naszych uczniów. Lektorzy szkoły eLingwista stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez szkolenia, konferencje czy studia podyplomowe, aby lepiej zrozumieć potrzeby uczniów i efektywnie na nie reagować.
  • Z każdym problemem możesz zwrócić się do naszego biura, które chętnie pomoże w jego rozwiązaniu.

 

2.      Jakie warunki trzeba spełnić aby móc uczestniczyć w kursie językowym on-line?

Każdy ma możliwość wzięcia udziału w zajęciach. Wystarczy mieć zainstalowany Adobe Flash na swoim komputerze (w przeciwnym wypadku wirtualna tablica nie będzie widoczna) dostęp do Internetu, komunikator skype oraz słuchawki z mikrofonem.

 

3.       Lekcja próbna – na czym polega i ile trwa?

Lekcja próbna jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby sprawdzić jak odbywają się zajęcia, a nie są do końca przekonane co do  metody nauczania czy wykorzystywanej technologii. Jest ona całkowicie bezpłatna. Czas trwania takiej lekcji z lektorem wynosi pomiędzy 60-90 min, a dokładny czas trwania zależy od indywidualnych cech, które lektor chce zdiagnozować w trakcie lekcji. W trakcie lekcji próbnej odbywa się krótki test leksykalno-gramatyczny oceniający poziom znajomości języka oraz prezentacja pokazowa z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych szkoły. Dzięki temu możliwe jest  dokładne dostosowanie poziomu i programu do przyszłego nauczania.

 

4.       Czym się różnią poszczególne pakiety od siebie?

·         Pakiet indywidualny brązowy, srebrny lub złoty jest najlepszy dla osób chcących mieć stałe pory lekcyjne np. 2 razy w tygodniu o godz. 16.00. Pakiety różnią się liczbą godzin: brązowy (8 godzin), srebrny (12 godzin), złoty (16 godzin).

·       Tryb elastyczny umożliwia uczestnikowi zajęć umówienie się każdorazowo na kolejną lekcję z lektorem. Szczególnie polecany dla osób podróżujących lub o płynnym harmonogramie dnia.

·         Pakiet indywidualny semestralny jest skierowany dla osób planujących naukę długofalową, terminy spotkań są stałe i nie ulegają zmianie.

·         Lekcje indywidualne trwają 50 minut.

·         Pakiet grupowy (2-3 osoby) – polecany osobom, które mają osobę chętną do wspólnej nauki. W ten sposób można obniżyć cenę kursu o połowę.

·         Lekcje grupowe trwają 45 minut.

 

5.       Lektorzy – kim są? Ilu ich jest? Z iloma mam zajęcia?

Obecnie mamy 16 lektorów. Są to osoby z wykształceniem kierunkowym, absolwenci filologii, posiadający bogate doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Jako że nasza szkoła mieści się w Krakowie, wielu z nich to asolwenci Uniwersytetu Pedagogicznego lub Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Lekcje są prowadzone zawsze z tym samym lektorem. Zapoznając się z nowym kursantem, nasz nauczyciel poznaje umiejętności oraz oczekiwania ucznia wobec prowadzonych zajęć. Owocuje to ułożeniem planu przebiegu nauki kursanta.

 

6.       Komu mam zgłosić przełożenie/odwołanie zajęć i kiedy?

Zawsze zawiadamia się Biuro Obsługi Klienta (BOK) drogą telefoniczną lub mailową. Zajęcia najlepiej odwołać co najmniej dzień wcześniej, gdyż w takim przypadku lekcja nie przepada. Odwołane zajęcia należy odrobić w innym terminie, który zostanie ustalony z biurem. Jeśli jednak odwołanie zajęć nastąpi później niż dzień przed zajęciami, lekcja przepada bezpowrotnie. Dane kontaktowe do naszego biura znajdują się na stronie internetowej elingwista.pl.

 

7.       Co to jest  wirtualna tablica?

Jest to aplikacja służąca do udostępnienia uczniowi materiałów w formie ksiązki, filmów czy plików dźwiękowych online. Do obsługi wirtualnej tablicy wystarczy, że masz zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash Player. Aplikacja nie wymaga instalacji. Dzięki tablicy lektor, może na bieżąco w czasie zajęć pokazywać przykłady, rozrysowywać konstrukcje gramatyczne czy przesyłać pliki.

 

8.       Na czym polega „właściwa diagnoza”, która ma określić najlepsze sposoby nauczania języka?

Każdy kursant jest dla nas kimś wyjątkowym i dlatego aby jego wyniki były coraz lepsze dostosowujemy tryb nauczania do jego indywidualnych potrzeb. W czasie każdych zajęć lektor ocenia szybkość przyswajania danej problematyki i po konsultacji z czuwającym metodykiem dostosowuje poziom trudności i problematykę do każdego kursanta. Każdy kursant ma opracowaną dla siebie indywidualną ścieżkę naczania, dzięki czemu idzie „swoim tempem” nauczania, przez co przyswaja maksymalną dla siebie ilość wiedzy, co owocuje wysokimi wynikami w nauce, a jednocześnie brakiem przemęczenia.

 

9.      Jak i kiedy mam zapłacić za kurs?

Płatności za kursy językowe w naszej szkole realizowane są w systemie tzw. "down payment", czyli przedpłaty albo inaczej płatności z góry. Tego typu forma pozwala uniknąć konieczności zawierania umów, które ze względu na internetowy charakter naszej działalności byłyby trudne do realizacji online. Wpłaty za kurs należy dokonać najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem kursu, abyśmy mogli ją zaksięgować w systemie dzień przed jego rozpoczęciem. Wpłaty można dokonać na jedno z dwóch kont bankowych podanych w zakładce Kursy Językowe->Płatności lub za pomocą karty kredytowej z wykorzystaniem systemu bezpiecznych płatności online Paypal. Do zapłaty przez system Paypal nie ma konieczności zakładania konta w serwisie. Można dokonać płatności jednorazowej za pomocą karty kredytowej. W przypadku płatności przez Paypal pobierana jest dodatkowa opłata manipulacyjna w wysokości 15 zł.